Іноді трапляються ситуації, повз які пройти неможливо. Історія Дмитрика Сіроша саме така – складна доля хлопця зворушила весь колектив Фундації та Центру "ЄВА". Про 13-річну дитину з інвалідністю з віддаленого куточку Київської області, яка виховується тільки батьком, ми дізнались від волонтера Червоного Хреста Тетяни Жаврида.
Батько Адам та син Дмитро Сіроши мешкають у віддаленому селі у Вишгородському районі. Село Дмитрівка Вишгородського району маленьке, у хлопця там немає друзів, бо поруч просто немає дітей його віку. До того ж цей регіон Київської області був у тимчасовій окупації минулої весни, тому мешканців там досі небагато. Саме віддалене місцезнаходження села та невелика громада є причиною того, що там дуже складно знайти роботу батьку, який самостійно виховує сина зі складним діагнозом (інвалідність підгрупа А), а гуманітарна допомога цій родині надходить в недостатній кількості.
Діагноз Дмитрика не дозволяє йому пересуватися самостійно, родина незаможна, мешкають далеко від Києва, саме тому Дмитро жодного разу в житті не проходив реабілітацію. Але реабілітація йому дуже потрібна, бо потенціал у хлопця є! Розпочатий в жовтні 2023 року курс реабілітації в Центрі інклюзії та корекції "ЄВА" показав дуже гарну позитивну динаміку, вже є певні досягнення, Дімі дуже подобається в Центрі. Але для утримання навичок та їхнього розвитку треба постійно працювати. Вчасна якісна реабілітація - це шанс для Дмитра на повноцінний рух та покращення життя в цілому! І Центр ЄВА готовий продовжувати реабілітацію Дмитрика на благодійній основі доки це буде потрібно.
Для проходження реабілітації будь-де необхідний транспорт. На жаль, складнощі місцерозташування і тут стали на заваді - соціальний транспорт або транспорт з проекту безкоштовного транспортування дітей з інвалідністю не мають можливості возити Дмитрика до установ реабілітації. Відстань від будинку родини до Центру "ЄВА" - 75 км. в одну сторону, тож водієві необхідно подолати близько 300 км за 1 день. На щастя, водія знайдено!
Але крім труднощів транспортування на реабілітацію у родини є ще багато проблем. Попереду зима, дитина виросла з минулорічних речей, а саме зараз батько намагається перебрати стару грубку. На останні гроші батько закупив цегли, але її не вистачило.
Тимчасово ми надали їм обігрівач, щоб вони не мерзли, поки піч не буде готова. Та ще додали 2 коробки вологих серветок та побутову хімію із власних запасів, закинули грошей на телефон. Але цього недостатньо.
Родині Сірошей потрібна постійна системна гуманітарна допомога!
Першочергові потреби: - 8607 грн на закупівлю цегли та будівельної суміші для закінчення грубки (з дуже недешевою доставкою до будинку).
- 2000 грн на оплату електроенергії, яку витратять, поки будуть користуватися обігрівачем (батько обіцяв, що будуть вмикати, аби не мерзнути).
- запас памперсів (підгузки seni 4/5) та одноразових пелюшок.
- для ліжка Дмитра: постільна білизна, 2 наматрацники 80х200
- для ліжка Адама: 1,5 спальна тепла ковдра та постільна білизна
- продуктові набори для приготування простої та поживної їжі (консерви, тушонка), продукти харчування (мука, олія, цукор, крупи).
- одяг та взуття для дитини в гарному стані (зріст Дмитра 140 см, довжина ноги 22,5 см, обхват голови 54 см): теплі дутики, шапка зимова, теплий спортивний костюм, тепла куртка, теплі шкарпетки та рукавички, шарф, тепла піжама.
Хотілось би ще додати про іграшки та солодощі для хлопця, але про це згодом. Зараз шукаємо можливості для закриття нагальних потреб родини.
Ми зареєстрували родину на порталі єДопомога для оформлення заявки на отримання допомоги, також зв'язались з працівниками соціальної служби за контактами, які надав батько, обіцяли знайти нове крісло колісне для дитини та подбати про регулярну гуманітарну допомогу продуктами харчування. Продовжуємо шукати додаткові джерела для постійної системної допомоги родині.
Також необхідним наступним кроком буде організація комплексного обстеження стану здоров'я дитини.
Дуже хочеться зігріти теплом цього тендітного хлопчика з дитячими очима та дитячими бажаннями, який так мало бачив добра і дитинства в своєму житті.
Друзі, сподіваємось на вашу небайдужість та підтримку!