Ми продовжуємо розповідати про цікаві історії наших проектів «Повернення до життя. Центр «ЄВА» та «Реабілітація з проживанням».
Сьогодні це історія про маленьку дівчинку Аню з Полтавської області, яка закінчує свій перший корекційний курс в Центрі «ЄВА» з проживанням.
Родина 5-річної Анюти - ВПО, під час повномасштабного вторгнення переїхала до Полтавської області з Донбасу. Мама Ані Галина весь час намагалася відшукати корекційні заняття для доньки, щоб дитина мала змогу розвиватися. Для родини ВПО, яка мешкає не в Києві, це надскладне завдання - возити особливу дитину по різних корекційних центрах до різних спеціалістів.
Про наш Центр «ЄВА» мама дізналася від своєї подруги, яка порадила їй зареєструватися на благодійний курс. Так, пропозиція комплексного курсу зацікавила, але як знайти житло в незнайомому місці, приїхати з дитиною вперше в Київ аби отримати таку необхідну реабілітацію? Звісно, що ці питання лякали, адже з дитиною з інвалідністю це завжди завдання із зірочкою.
Коли в Центрі «ЄВА» було розпочато новий проект «Реабілітація з проживанням», мама Ані подала заявку на проект, навіть не очікуючи на результат - і вже в листопаді 2025 року родину було запрошено на курс. Під час 30-го корекційного благодійного курсу Аня з мамою та бабусею проживали в зручній орендованій квартирі поруч та щодня приходили в Центр "ЄВА" на заняття.
Завдяки спільному проекту Фундація прямої допомоги та Techiia Foundationреабілітація та проживання під час реабілітації для родини Ані були повністю безкоштовними в рамках благодійного курсу.
Курс добігає кінця, за цей час Анюта успішно пройшла адаптацію та отримала повний комплекс корекційних занять з наступними результатами:
фізична терапія - значно покращилася координація, витривалість, м’язова сила корпусу та кінцівок, розуміння та виконання інструкцій;
реабілітація в басейні – успішна адаптувалася до водного середовища, на кінець курсу гарно тримається на воді з допоміжним інвентарем, навчилася занурюватися з затримкою дихання та стрибати з бортика сидячи;
нейрокорекція – значні покращення у координативно-руховій динаміці, виконання інструкцій, розвиток уваги та концентрації, розуміння зверненої мови, когнітивного розвитку;
логопедична корекція – прогрес в активізації мовлення, розвиток лексичного запасу, звуковимови, фонематичного слуху, покращення уваги, концентрації, формування навчальної поведінки, навчилася ряду слів в повторенні за дорослим;
масаж – прогрес в витривалості та розслабленні під час масажу.
Окремо хотілось би відмітити спільну роботу, активність та залученість до занять мами Анічки – Галини. Активне спостереження та допомога на заняттях, питання до спеціалістів та зацікавленість в процесі – все це запорука того, що вдома з дитиною будуть продовжувати працювати на закріплення отриманих навичок. А ми з свого боку завжди підтримуємо залученість батьків до процесу реабілітації, адже саме в такій спільні роботі народжуються найкращі досягнення та результати! І саме тому родина Ані за підсумками 30-го курсу отримує сертифікат на позачерговий повторний корекційний курс в Центрі «ЄВА».
Радіємо всією командою Центру "ЄВА" разом з батьками успіхам Анюти на її першому курсі в Центрі «ЄВА». Впевнені, що попереду у дівчинки буде ще багато досягнень! Не зупиняємось, дякуємо батькам за довіру, підтримку, сумлінну наполегливу працю на результат – та чекаємо на повторний курс!
Даруємо надію – повернення до життя є, нехай історія маленької Анюти з Полтавської області стане натхненням для родин дітей з інвалідністю з регіонів України, які мріють отримати якісну та повноцінну реабілітацію зі зручним проживанням в Києві. Більше фото в Facebook та Instagram
Нагадаємо, що попередній запис на благодійний корекційний курс в Центр інклюзії та корекції "ЄВА" діє постійно, записатися можна в будь-який час – кнопка Зареєструватися на сторінці Центру в Facebook.
Друзі! Будемо щиро вдячні за підтримку Центру "ЄВА":